TESTY KAVÁREN: VE SKLEPENÍ KAROLINY NEZAŽIJEŠ PŘÍLIŠ PSINY

Kavárny se nacházejí na různých místech. A my se nevyhybáme žádnému z nich. Testovali jsme už kavárny klasické, kočičí, pojízdné, zahraniční…

Pro další pokračování našeho seriálu jsme navštívili kavárnu v úplně nejnižším podzemním patře obchodního centra Forum Nová Karolina. Jde o kavárnu U mě, kterou najdete hned u vchodu do supermarketu Albert.

Číst dále
amali

TEST KAVÁRNY AMALI: KDYŽ HŘEŠIT JE TAK SLADKÉ

Naše kroky vedou úplně nahoru do Nové Karoliny, kde se nachází kavárna Amali. Jde o prostor, který není jen kavárnou, ale vlastně i pralinkárnou. Kousek odsud občas odchytává paní v bílém plášti oběti, aby jim změřila tuk nebo cholesterol, což je tedy mimořádně zákeřná praxe…

Jsem natěšená – Amali totiž nabízí výběrovou kávu a to je pro nás důvodem k velkému očekávání.

Číst dále
jam.coffee

OSTRAVSKÝ PODNIK JAM COFFEE MÁ ČTYŘI BODY Z PĚTI

Pořádají tady stále populárnější Kafrárnu – povídání se zajímavými osobnostmi, které usedají jednou za měsíc na vyvýšený piedestal do dvou křesílek. Ta jsou ale mimo zmíněnou akci k dispozici obyčejným návštěvníkům kavárny.

Kavárna JAM coffee už je v rámci hodnocení ve druhé polovině stovky hodnocených podniků. A máme radost z toho, že těch lepších kaváren přibývá a že mezi ně můžeme zařadit i tento podnik.

Číst dále
amadeus

TEST KAVÁRNY: VÍTEJTE V AMADEUS CAFE, VÁŽENÍ, TADY SE ČASY NEMĚNÍ

V Amadeus Cafe se rekvizity kavárenského života nemění. Hudební nástroje na stěnách a všudypřítomné noty odkazují na světově proslulého skladatele už pěknou řádku let, stejně jako nábytek…

A očividně sem chodí hosté, kteří to tady právě takhle mají rádi – vedle u stolku sedí dvě starší dámy a ke kávě si dávají dortík, opodál si pán středního věku čte noviny.

Číst dále
broadway

BROADWAY COFFEE: KDYŽ SE LESK VELKOMĚSTA BLYŠTÍ! NA SÍDLIŠTI

K některým kavárnám v rámci našeho testování a hodnocení přicházíme náhodně. Jdeme zrovna okolo a tak se tam zastavíme. Na kavárnu Broadway Coffee v Horní ulici v Ostravě – Jihu  jsme narazili právě takto a podnik ohodnotili třemi a půl body z pětibodové stupnice.

Zvenku byste podnik přiřadili spíše k baru, uvnitř vás to ale překvapí. Popelka skytá uprostřed sídliště. Nebo spíše princ, protože interiér evokuje skoro až pánský klub.

Číst dále
a.cafe_

SKVĚLÉ KAFE, ČTVRTI NAVZDORY? A CAFÉ, MARIÁNSKÉ HORY!

Bylo by nefér tvrdit, že ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky nepřeje kvalitním restauracím a kavárnám – nicméně je pravdou, že jimi dosud příliš neproslul, byť se v poslední době i tady mění věci k lepšímu.

Důkazem budiž podnik A Café, který jsme navštívili v rámci našeho seriálu reportážních testů kaváren v Moravskoslezském kraji.

Číst dále