cafffe retro frydek

CAFFÉ RETRO VE FRÝDKU-MÍSTKU: PROCVIČ ŠVIH A DEJ SI KLID

Tak v takové kavárně jsme ještě nebyli. Poblíž místeckého náměstí musíte sejít do suterénu, kde na vás čeká nevelký, zato ale velmi výrazný interiér vybavený poměrně odvážnými barvami a dekoracemi, ze stěn na vás koukají američtí herci a aby překvapení nebylo málo, kus prostoru zabírá cvičné golfové odpaliště…

Ale kupodivu se v kavárně necítíme stísněně, byť na ne úplně veřejnou obchodní schůzku bych sem asi nešl, protože prostor je opravdu malý.

Foto: Jaroslav Baďura, Magazín PATRIOT
Bodová stupnice

  • 1 bod – Tohle se nepovedlo
  • 2 body – Není to úplný propadák
  • 3 body – Neurazí, ale ani ničím nepřekvapí
  • 4 body – Skoro dokonalé, ale…
  • 5 bodů – Wow!!!

Na baru je umístěn krásný kávovar značky Elektra. Přiznávám, že mám k těmto kávovarům jistý vztah, jelikož jsem s nimi řadu let pracovala. Kocháme se tedy pohledem na zadní stranu Eelektry, ale práce baristy je nám poněkud skryta.

Slovníček pojmů

Crema – pěna na espressu, má v ideálním případě mít „tygrování“ v odstínech tmavší a světlé hnědé barvy. Když pěnu odsunete lžičkou, vrátí se zpět a znovu pokryje hladinu šálku.
Objem – u espressa by měl být objem kávy od 25 do 35 mililitrů.
Extrakce – laicky řečeno – doba, po kterou teče espresso z páky kávovaru – ideální je dvacet až třicet sekund.
Pěna cappuccina – jde o mikropěnu krémové struktury o výšce zhruba jeden centimetr, správně jen po okraj šálku, ne kopec na něm.
Latte art – snaha o vytvoření obrazce v pěně cappuccina.

Espresso je v pořádku, objem přesný, crema přítomná, i když velmi rychle padala. Ano, to je ta výběrová káva. U espressa převažovalo silné tělo s mírnou aciditou.

Foto: Jaroslav Baďura, Magazín PATRIOT

Cappuccino nás potěšilo latte artem. Krémová pěna po okraj šálku. Nápoj akorát k pití se sladkostí mléka v chuti. Výborně.

Foto: Jaroslav Baďura, Magazín PATRIOT

Závěr – Kavárna je to nevelká prostorem, ale srdcem pro kvalitní servis, byť zaučující se barista ještě nevěděl úplně přesně, co všechno má podnik v nabídce. Kombinace černobílých fotografiií hereckých hvězd Hollywoodu, křiklavých barev interiéru a golfového trenažeru je neobvyklá, ale nepůsobí křečovitě. Milé je, že podnik má vlastní hrníčky a velmi netradiční, leč povedené nápojové lístky.

Doporučení  – Byť na stěnách jsou většinou již dávno mrtvé herecké celebrity, kavárna je to mladistvá a především pro mladé. Máte li ale 40 plus a nebojíte se schodů, zajděte si tam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *