mnau.top2_

MŇAU CAFFE: KOČIČÍ KAVÁRNA, KDE HROZÍ, ŽE PŘESTANETE MÍT RÁDI KOČKY

Ostravská kočičí kavárna Mňau Caffe sídlí v nepříliš vzhledné socialistické budově mezi paneláky v ostravské čtvrti Hrabůvka. Snažíme se nebrat ohled na to, že bezprostřední okolí ani vstup do kavárny vskutku nejsou příliš vábné.

Foto: Jaroslav Baďura, Magazín PATRIOT

Avšak staré úsloví o tom, že první dojem rozhoduje a napodruhé už ho neuděláš, tady bohužel funguje. Kavárna Mňau Caffe je všechno možné, jen ne útulná. Dopoledne je navíc zcela prázdná a to ještě více umocní dojem velkého prostoru bez lidí…

Bodová stupnice

  • 1 bod – Tohle se nepovedlo
  • 2 body – Není to úplný propadák
  • 3 body – Neurazí, ale ani ničím nepřekvapí
  • 4 body – Skoro dokonalé, ale…
  • 5 bodů – Wow!!!

Avšak i prostor bez hostů spolehlivě vyplňují kočky,  které jsou, jak to říci slušně – bezprostřední, a to sice velmi. Jakmile nás zaregistrují, vrhnou se na nás, až na pár zdrženlivých, téměř všechny.

Foto: Jaroslav Baďura, Magazín PATRIOT

Za chvíli nám sedí na klíně, na stole, na opěradlech křesel. Když se jedno zvláště drzé kotě rozhodne ochutnat naše nápoje, víme, že mez je překročena.

Foto: Jaroslav Baďura, Magazín PATRIOT

Tady zkrátka vládnou kočky, a odpoledne možná i děti, kterým je vyhrazen uprostřed kavárny velký plac s kobercem a hračkami – docela by nás zajímalo, jak souboj dětských návštěvníků a otrkaných koček den co den vypadá. Soudě na sebevědomé chování koček sázíme, že jsou neomezenými pány prostoru.

Slovníček pojmů

Crema – pěna na espressu, má v ideálním případě mít „tygrování“ v odstínech tmavší a světlé hnědé barvy. Když pěnu odsunete lžičkou, vrátí se zpět a znovu pokryje hladinu šálku.
Objem – u espressa by měl být objem kávy od 25 do 35 mililitrů.
Extrakce – laicky řečeno – doba, po kterou teče espresso z páky kávovaru – ideální je dvacet až třicet sekund.
Pěna cappuccina – jde o mikropěnu krémové struktury o výšce zhruba jeden centimetr, správně jen po okraj šálku, ne kopec na něm.
Latte art – snaha o vytvoření obrazce v pěně cappuccina.

Objednáváme si espresso a cappuccino – tahle dvojice nám bude dělat společnost při všech testech. Na těchto dvou nápojích lze poznat, jak pracuje obsluha a co o kávě ví.

Bohužel velmi přesahuje 30 sekund a začíná být jasné, jaké „presso“, jak nápoj nazve barmanka, dostanu. A opravdu – za chvíli stojí před námi „kyblík“ kávy nevábné chutě a vůně. Espresso ochutnám, zašklebím se a odstrčím stranou – tohle nebude dobré hodnocení.

Cappuccino dopadá podobně, snad jen o malinko lépe. Teplota a chuť se ještě daly akceptovat. Mléčná pěna však byla v nedohlednu,“ uzavírám hodnocení a ač milovník zvířat, snažím se ze sebe setřást další dvě kočky, které nemají vychování…

Foto: Jaroslav Baďura, Magazín PATRIOT

Závěr – Tady kafe opravdu nikdo moc neprožívá, na první, druhém a třetím místě jsou kočky. Jeden bod je vcelku přesným měřítkem, které hodnotí nejen úroveň kávy, ale i celé kavárny, v níž má host, kromě obavy, aby neodešel s jednou kočkou na hlavě a druhou v tašce, také pocit jakési ušmudlanosti. Ale barmanka se svěřuje, že se chystá rekonstrukce, takže možná není všem dnům konec.

Doporučení – Pozor, tady se i milovníkovi koček může stát, že na tyto tvory zanevře, jakmile bude mít to štěstí a kočky se na něj vrhnou v nejvyšším levelu dotěrnosti. Těžko říci, pro koho je kavárna určena – je tady velký prostor na hraní pro děti, ale my si stejně myslíme, že tady si hrají především kočky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *