cokafe4

Ostravské CØ KAFE: do kávového nebe vede jen pár schodů

Ostravský espresso bar CØKAFE najdete na Poštovní ulici poblíž centra města. Do nevelkého prostoru se jde po několika schodech.

Kavárnu, ve které se pohodlně zaboříte do měkké sedačky a otevřete si obrovité Timesy v originále, tady nehledejte. Není se totiž do čeho moc zabořit, interiér je strohý, sezení jednoduché, stolky malé, takže by s vámi noviny četli i sousedé u vedlejšího stolku. Tohle není místo, kde byste chtěli sedět půl dne.

Sem se spíše chodí na rychlejší kafe nebo na kávu do ruky – jak to ostatně udělalo i několik zákazníků v době našeho testování. Třeba pravidelný zákazník, který si uvnitř vypil limonádu, ale kávu si utíkal vychutnat do klidu své kanceláře…

cokafe3

 

Sedáme si k prvnímu stolečku jako obvykle s co nejlepším výhledem na práci baristy. U CØKAFE  si dovolujeme použít výraz barista, jelikož jde skutečně o obsluhu, která kávě rozumí. To není v kavárnách ještě stále pravidlem.

Objednáváme si espresso a cappuccino – tahle dvojice nám dělá společnost při všech testech. „Na těchto dvou nápojích lze poznat, jak pracuje obsluha a co o kávě ví,“ říká Lucie Nadymáčková.

Bodová stupnice

 • 1 bod –  To se nepovedlo
 • 2 body – Není to úplný propadák
 • 3 body – Neurazí, ale ani ničím nepřekvapí
 • 4 body – Skoro dokonalé, ale…
 • 5 bodů – Wow!!!

S názvoslovím nápojů nemáme žádný problém, s baristou si ihned rozumíme a prohodíme i nějaké to slovo. Já nedočkavě pokukuji za bar, na espresso jsem totiž poměrně zvědavá. Standard přípravy kávy tady potvrzují každým krokem.

cokafe.det_-e1463724189152

Kávovar v pořádku, trysku od mléka barista vždy očistí, odpuštění vody a očištění páky je tu samozřejmostí. Barista dokonce vytahuje i váhu, aby si zvážil přesnou dávku kávy vloženou do páky a váží i výsledné espresso. Takto si kávu hlídali prozatím jen U Černého stromu.

Espresso mě lehce nepotěšilo slabou cremou, což se však překvapivě na chuti neprojevilo. Espresso mi natolik zachutnalo, že jsem si objednala ještě další. Tu lahodnou chuť jsem musela na jazyku procítit ještě jednou.

Cappuccino bylo naprosto ukázkové. Mikropěna s úžasným obrázkem pomocí metody latte art přitahovala oči. Teplota akorát na pití a chuť výtečná. Příjemná sladkost mléka skloubená s espressem.

cokafe.det3_

Závěr – I když jsem byla lehce nespokojená s cremou na espressu, dáváme CØKAFE pět bodů. Výběrová káva se zde nezapře a profesionální přístup baristy nás nadchnul.

Doporučení – Na důvěrný rozhovor s obchodním partnerem nebo romantickou schůzku si zajděte jinam. Sem se chodí na fakt dobré kafe. Jo, a taky tady pravidelně pořádají akce nejen pro znalce kávy.

Máte pro nás tip, kam zajít, nebo naopak kde to s kávou nemyslí dobře? Máte připomínky k našemu testování? Napište mi na lucie@coffeecoach.cz.

2 Comments

 1. Skvělý nápad s tím hodnocením kaváren. Držím palce a těším se, až si také přečtu o nějaké opavské kavárně.

  • Lucie Nadymáčková

   Děkuji :) V Opavě jsem už byla hodnotit. Brzy to sem přidám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *